Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Obilježen Međunarodni dan mira

Širom svijeta 21. septembar se obilježava kao Međunarodni dan mira. Naime Rezolucijom Ujedinjenih nacija (UN) iz 2001. godine, taj datum je ustanovljen kao Dan nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnom nivou.

Obilježavanje ovog značajnog datuma je uvršteno u aktivnosti za ovu školsku godinu, tako da je zbog aktuelne epidemiološke situacije 21. septembar obilježen organizovanjem predavanja i osmišljenih radionica u nekoliko odjeljenja. Učenica IIIa (treći razred gimnazije) svoje doživljaje i doživljaje svojih vršnjaka pretočila u crtež i zajedno sa porukama u kontekstu globalne zdravstvene krize uradila portofolio.

Međunarodni dan mira 2020

 

JU Srednja škola Jablanica dobitnik je posebne nagrade za promociju mira i evropske vrijednosti za 2019. godinu (u organizaciji Mreže za izgradnju mira i Info centra EU u BiH). Nagrada je dodatno motivisala sve nas da radimo na osnaživanju naših učenika i razvijanju osjećaja za mir, ljubav i toleranciju.