Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Konkurs povodom Dana arhiva i arhivske službe

Povodom Dana arhiva i arhivske službe BiH, Arhiv HNK Mostar je organizovao Nagradni konkurs za učenike srednjih škola sa područja Hercegovačko-neretvanskog kantona. Teme su bile sljedeće: 1. Dr. Alojz Benac, povjesničar i arheolog; 2. Dr. Ljubo Mihić, istoričar i geograf; 3. Dr. Kasim Prohić, filozof i prevodilac.

Na konkursu su učestvovali sljedeći učenici:

Sara Klepo i Naida Begović, Senida Šubara i Mirna Hindić, Romana Manigoda, Suana Mešić, Ilda Begić, Ajla Mešič, Jasmina Begović i Medina Pozder, Ema Babić i Amna Zahirović i Nađa Malović. Učenici naše škole su i ove godine, kao i prethodnih, nagrađeni. Učenice 1. razreda gimnazije Nadina Begović i Sara Klepo i učenice 4. razreda gimnazije Mirna Hindić i Senida Šubara dijele treće mjesto.  Nadina Begović i Sara Klepo su pisale na temu "Dr. Alojz Benac, povjesničar i arheolog", a učenice Senida Šubara i Mirna Hindić na temu "Dr. Kasim Prohić, filozof i prevodilac". Mentor u izradi radova je bila profesorica Senada Ćosić. Ovom prilikom čestitamo profesorici i nagrađenim učenicama.

Dan arhiva