Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Aktivizam srednjoškolaca kroz projekte

Fondacija Mozaik u saradnji sa Mrežom vijeća učenika je objavila poziv za sve srednje škole u BiH da realizuju ideje koje podstiču omladinsko poduzetništvo, inovativnost i aktivizam.

JU Srednja škola Jablanica je uspješno prošla dvije faze projekta, a sada je na redu i sama realizacija istog. Nakon što smo dobili ogromnu podršku i za samo 7 dana skupili dovoljan broj glasova, na prvom mjestu od naše Jablanice i Jablaničana, uslijedilo je i svečano postipisivanje ugovora, koje se obavilo 18.12.2020. godine u Konjicu.Svečanoj ceremoniji prisustvovala je profesorica Medina Bevab i naši učenici Bojan Mandić i Ulmihana Čilić. Pored njih, članovi grupe koji su radili na realizaciji projekta su profesorica Medina Đelmo i učenici Belma Husrep i Minel Nezirić. Putem ovog projekta želimo probuditi svijest ljudi o bitnosti očuvanja okoliša, te urediti naše školsko dvorište kroz postavljanje klupa i crtanje murala. Za samu realizaciju projekta, potreban iznos koji finansira Omladinska banka iznosi 1316 KM. Realizacija projekta Eco Mania započinje nakon nastupajućih praznika i zimskog raspusta.

Aktivizam