Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Obilježen 1. oktobar-Međunarodni dan starih osoba

Prije trideset godina, rezolucijom od 14.decembra 1990., Ujedinjeni narodi (UN) proglasili su 1. oktobar Međunarodnim danom starih osoba kao odgovor na prilike izazove starenja stanovništva u 21. stoljeću. Starenje stanovništva predstavlja jednu od najvećih društvenih transformacija. Ubrzo će svijet imati više starih ljudi nego djece i veoma starih osoba će biti više nego ikad ranije. Mi mladi tzv. moderna generacija moramo poštovati i obilaziti starije osobe i pokazat da nisu zaboravljeni. 

Povodom Međunarodnog dana starih osoba učenici naše škole pokazali su posebne empatije prema ovoj starosnoj kategoriji i uz poštivanje svih epidemioloških mjera upriličili, u duhu tradicije, peogram korisnicima Doma za stara i iznemogla lica Jablanica. Uz neizostavnu pjesmu, naše tradicionalne slastice, kafu i narodnu nošnju, uspjeli su izmamiti osmjehe i uljepšali svim korisnicima njihov dan. Iskazana sreća i osmjesi starih lica zaista bude posebne osjećaje i proizvode posebne emocije. 

Kolektiv škole zahvalan svima koji su učešćem dali svoj doprinos, a posebno bivšem učeniku naše škole, Kovačević Belminu, koji je rado prihvatio poziv i svirajući harmoniku napravio poseban ugođaj.

 

Međunarodni dan starih osoba